Teatrzyk „Królewna Śnieżka i krasnoludki”

W poniedziałek 6 marca w świetlicy szkolnej odbył się debiutancki spektakl Teatrzyku Pacynkowego pt. „Królewna Śnieżka i krasnoludki”. Za pomocą pacynek odtworzyliśmy przedstawienie oparte na motywach niemieckiej baśni braci Grimm. Dla niektórych z nas było to pierwsze doświadczenie i zetkniecie się z takimi rekwizytami jak pacynki. Ale daliśmy radę, zabawa była przy tym świetna! Najpierw zapoznaliśmy się z treścią baśni, by wczuć się w jej klimat, następnie obsadziliśmy role pasujące do naszych osobowości, a koleżanka Julia Głażewska pomogła nam w dekoracji poszczególnych scen. Kiedy po kilku próbach byliśmy gotowi odtworzyć losy wygnanej przez złą macochę królewny zaprosiliśmy na spektakl naszych młodszych kolegów i koleżanki z klasy pierwszej i drugiej. Z uwagą i uśmiechem na twarzy młodzi widzowie śledzili zwroty akcji. Na koniec podziękowali nam gromkimi brawami za mile spędzony czas. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu nas zobaczycie z nową baśniową historią!

 Agnieszka Nidzgorska, Elżbieta Marciniak